Projekt BETERKA VI04000029: Bezpečnostní výzkum pro účinné využití termokamer v případě epidemických hrozeb a krizových situací

Bezpečnostní výzkum pro účinné využití termokamer v případě epidemických hrozeb a krizových situací (akronym: BETERKA)

VI04000029

MINISTERSTVO VNITRA ČR

Program: VI – Program bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2015 až 2022

Veřejná soutěž: Programu bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2015 až 2022 – 4. veřejná soutěž

Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta zdravotnických studií (FZS)

Techmania Science Center o.p.s (TSC)

01/2021

12/2022

Poučit se z proběhlé epidemie COVID‐19 a připravit řešení pro funkční systém spolehlivé termodiagnostiky osob v ČR pro budoucí epidemické hrozby projevující se zvýšenou teplotou nakažených.

Projekt je zaměřen na výzkum termodiagnostických metod s využitím termokamer jako nástrojů pro bezkontaktní a rychlé určení osob se zvýšenou teplotou a současně nástrojů pro efektivní zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů a zvládání krizových situací a epidemických hrozeb. Součástí projektu je proto výzkum nových řešení pro spolehlivou identifikaci potenciálně nakažených osob s projevy zvýšené tělesné teploty, výzkum využití bezkontaktní termodiagnostiky pro včasné varování při vzniku epidemické situace a monitorování jejího průběhu a výzkum dalších možností uplatnění termokamer v činnostech jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému ČR.

Pro více informací navštivte webovou stránku projektu.

14 990 010 CZK